Barcode: 0829696001029
Wild Pacific Sardines
by Wild Planet
Labels
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 200.0 kcal |
| Fat | 12.9 g |
| of which saturated | 3.5 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 21.2 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
sardines (sardinops sagax or sardinops melanostictus), organic extra virgin olive oil, water, sea salt, aqueous natural smoke, contains fish,
Allergens
fish
Related Products in Seafood
Rillettes De Thon Gastromer, Au Poivre Vert 150g
Gastromer
D NOVA 4
Rillette De Maquereaux Gastomer,
Gastomer, Gastrnomer
D NOVA 4
Les émiettés maquereau cuisiné au vin blanc
Gastromer
D NOVA 4
Émiettés de Thon Olives Noires
Gastromer
D NOVA 3
Bisque de langoustines
Gastromer
C
Rillette De Saumon 150 G
Gastromer
D NOVA 4
Les émiettés sardines cuisines au citron
Gastromer
C NOVA 4
Rillettes de Sardine au citron
Gastromer
D NOVA 4
Emiettés surimi crème ciboulette GASTROMER
Gastromer
D NOVA 4
Rillettes de thon au poivre vert
Gastrocean
D NOVA 4
Les émiettés - thon chorizo
Gastromer
C NOVA 4
Rillettes de maquereau
Gastromer
D NOVA 4