Barcode: 0829696000541
Wild Planet
by Wild Planet
Nutri-Score
A
Environment
Eco-Score E
Labels
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 127.0 kcal |
| Fat | 3.5 g |
| of which saturated | 1.1 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 23.2 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Albacore tuna (thunnus alalunga).
Related Products in Seafood
Appel Heringsfilets in Dill-Kräuter-Creme 4020500922035
Appel
D NOVA 4 Eco-Score B
Raw Shrimp Peeled & Deveined Tail-Off
Great Value
NOVA 4
Skipjack Chunk Light Tuna in Water
Northern Catch
A NOVA 3 Eco-Score E
Tuna
Bumble Bee
A NOVA 3 Eco-Score E
Thon Entier au naturel
Petit Navire
A NOVA 3 Eco-Score E
Zarte Filets vom Hering in Eier-Senf-Creme
Appel
C NOVA 4 Eco-Score B
Lightly Smoked Salmon
Trader Joe's
A NOVA 3
Chunk Light Tuna
StarKist
NOVA 3
Smoked Atlantic Salmon
Specially Selected
E NOVA 4 Eco-Score E
Crab Classic Imitation Crab
transOCEAN
C NOVA 4
Solid White Tuna Albacore in Water
Bumble Bee
A NOVA 4 Eco-Score E
Kater Frühstück
Appel
D NOVA 4