Barcode: 0829696000374
Wild planet shrimp
by Wild Planet
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 71.0 kcal |
| Fat | 1.8 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 14.3 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Shrimp,water,salt and citric acid
Additives
e330
Related Products in Seafood
Blue Hake Fish Portions
Yelloh
A NOVA 4 Eco-Score E
Filetes de melva en aceite de oliva
Hacendado
A NOVA 3
Thunfisch Filets in Sonnenblumenöl
Almare
A NOVA 3 Eco-Score D
Thon listao huile d olive
Phare d'Eckmühl
B NOVA 3
Filetes de caballa del sur en aceite de oliva
Hacendado
NOVA 3 Eco-Score C
Burger gamberetti e merluzzo
FRoSTA
A Eco-Score E
Foie de morue
Pain De Mer
E NOVA 3
Light Tuna Lemon & Pepper
Clover Leaf
A NOVA 4
Thon fromage frais et ciboulette
Lidl, Nautica
C NOVA 4 Eco-Score C
Filetes de melva con Pimiento del Piquillo
Hacendado
A NOVA 4
Fisch Thunfisch Naturale ohne Öl
Saupiquet
A NOVA 3 Eco-Score E
Calamar en trozos en tinta
Hacendado
B NOVA 4