Barcode: 29041329
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 172.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 41.0 g |
| of which sugars | 41.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.1 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Wild-Preiselbeeren (40%), Zucker, Wasser, Glukose-Fruktose-Sirup, Geliermittel: Pektin, Säuerungsmittel: Citronensäure, Festigungsmittel: Calciumcitrat
Additives
e330
e333
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Riz long grain
Nature bio
B NOVA 1
Pâte feuilletée
Cora
D NOVA 4
Dessert De Fruits Pomme Fraise, 4 Fois 100 Grammes, Marque Cora
Cora
B NOVA 3
Pur Jus de Pomme
Cora
C NOVA 1
Laitue, Iceberg
Cora
A NOVA 1
Pur jus Orange
Cora
C NOVA 1
Confiture De Figues De Provence
Patrimoine gourmand
D
Sans Sucres Ajoutes Pomme, Apfel
Cora
C NOVA 4
Pâte brisée
Cora
D NOVA 4
Choucroute Royale Cuisines Au Riesling
Patrimoine Gourmand
C NOVA 4
Confiture Extra Chatâignes D'ardèche
Patrimoine gourmand
D
Pâte Brisée
Cora
D NOVA 4