Barcode: 4388840218486
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 173.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 41.1 g |
| of which sugars | 40.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.2 g |
| Salt | — |
Ingredients
Wild-Preiselbeeren 40%, Zucker, Wasser, Glukose-Fruktose-Sirup, Geliermittel Pektine, Säuerungsmittel Citronensäure, Festigungsmittel Calciumcitrate
Additives
e330
e333
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Gran Merenda
Crich
D NOVA 4
Gran Merenda
Crich
D NOVA 4
Wafer al cacao
Crich
E NOVA 4
Crakers salés
Leader Price
E NOVA 3
crackers salati
Crich
D NOVA 4
Ciocofibre
Crich
D NOVA 4
Wafers al cacao
Crich, IN's, Le nuove delizie
E NOVA 4
Crackers salés au blé complet
Leader Price
C NOVA 4
Frubiotta Ciliegie
D'Alessandro
D NOVA 3
Frollini con farina di riso e latte
Sfoglia d'Oro
E NOVA 4
Crackers senza granelli sale
Crich
D NOVA 4
Wafers alla nocciola
Crich, Dolcezze del Forno
E