Barcode: 0074947972898
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 159.0 kcal |
| Fat | 5.3 g |
| of which saturated | 0.9 g |
| Carbohydrates | 7.1 g |
| of which sugars | 2.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 21.2 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
Keta salmon and sockeye salmon, soy sauce (water, soybeans, salt, alcohol), sugar, filtered water, soybean oil, dehydrated garlic, dehydrated onion, sesame sees, phosphoric acid, food starch-modified, natural flavor, wheat flour, canola oil, sugar, yeast, salt, toasted sesame seeds, sweet red pepper, parsley.
Additives
e338
Related Products in Seafood
Yellowfin sole fillets
A
Lightly seasoned breading large crunchy butterfly shrimp
Signature Kitchens
D NOVA 4
Cooked shrimp
Safeway Inc.
A NOVA 4
Alaska cod fillets
A NOVA 1
Sea scallops
A NOVA 4
Marsh, cooked shrimp
A NOVA 3
Marsh, chunk light tuna in water
A NOVA 3
Wild alaskan pink salmon fillets, wild alaskan pink
Waterfront bistro
A NOVA 4
Chunk light tuna in water
A NOVA 3
Flake style imitation a blend of alaska pollock and/or pacific whiting with king crabmeat
Waterfront Bistro
C NOVA 4
Wild alaskan skinless & boneless pink salmon
A NOVA 3
Pink salmon
Double Q
A NOVA 3