Barcode: 5060095864111
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 241.0 kcal |
| Fat | 14.0 g |
| of which saturated | 6.6 g |
| Carbohydrates | 25.0 g |
| of which sugars | 1.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.4 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
Wheat flour (wheat, calcium, niacin, iron, folic acid, thiamine), mushroom (22%) (portobello, chestnut), water, identity preserved palm oil*, onion, double cream (milk), asparagus (6%), white wine (4%), leek, rapeseed oil, garlic, modified corn starch, wholegrain mustard (water, mustard seeds, spirit vinegar, salt), salt, Worcestershire sauce (water, spirit vinegar, cane molasses, tamarind paste, salt, onion powder, cayenne powder, garlic powder, clove powder), wild porcini mushroom (0.1%), herbs, wheat protein, black pepper, raising agent (sodium bicarbonate), yeast extract, barley malt extract.
Allergens
milk
Additives
e500
e500ii
Related Products in Snacks
Prince Goût Chocolat
LU
E NOVA 4 Eco-Score D
chocolat
Poulain
E NOVA 4
Caprice Delicious Wafer Rolls with Hazelnut and Cocoa Cream 3,80
Papadopoulos
E NOVA 4 Eco-Score D
Squqshies Love Hearts Mixed Fruit Flavours
Swizzels
E NOVA 4 Eco-Score A
Quatre-Quarts pur beurre
Ker Cadélac
E NOVA 4 Eco-Score C
Schweizer Edelbitterschokolade
K-Bio, Kaufland
E NOVA 3 Eco-Score D
Dark Chocolate
Fin Carré
E NOVA 4 Eco-Score D
Altınbaşak Light
Ülker
D NOVA 4 Eco-Score B
Original
Chips Ahoy!
E NOVA 4 Eco-Score D
Made Without Wheat Cheese Puff Gluten Free
Marks & Spencer
E NOVA 4 Eco-Score B
Mint Chocolate Chip High Protein Baked Bar
Fit Crunch
NOVA 4
Mao Croqui
Haribo
C NOVA 4 Eco-Score B