Barcode: 0859801007905
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 185.2 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 3.2 g |
Ingredients
CITRIC ACID, MALTODEXTRIN*, NATURAL & ARTIFICIAL FLAVOR, B-VITAMIN BLEND (VITAMIN B3 (NIACINAMIDE), VITAMIN B5 (CALCIUM D-PANTOTHENATE), VITAMIN B6 (PYRIDOXINE HYDROCHLORIDE), VITAMIN B1 (THIAMINE HYDROCHLORIDE)), ASPARTAMET, SODIUM CITRATE, ACESULFAME POTASSIUM, CAFFEINE, CONTAINS LESS THAN 2% OF ASCORBIC ACID (VITAMIN C), SILICON DIOXIDE, RED 40, BLUE 1
Additives
e129
e133
e330
e331
e950
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
4X concentrated summer fruits squash
By sainsbury's
C NOVA 4
Pure squeezed spanish clementine juice
M&S Eat Well
C
Summer fruits squash
By sainsbury's
C NOVA 4
Sweet Teriyaki Beef Jerky
Bridgeford, Bridgford
NOVA 4
Orange Lemon and Pineapple Squash
By sainsbury's
NOVA 4
Denny's, Apple Juice
Denny's
C
Asahi
Super Dry
NOVA 3
gourmēt COLA
Gourmet Foods
NOVA 4
Peroni Nastro Azzurro 0.0%
Peroni
NOVA 4
Absopure Plus
Absopure
B NOVA 1
Lime squash
By sainsbury's
NOVA 4
Apple and blackcurrant squash
Sainsbury's
D NOVA 4