Barcode: 0071725714695
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 467.0 kcal |
| Fat | 26.7 g |
| of which saturated | 3.3 g |
| Carbohydrates | 43.3 g |
| of which sugars | 23.3 g |
| Fiber | 6.7 g |
| Proteins | 13.3 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
Peanuts (peanuts, peanut oil, salt), wasabi peas (green peas, corn starch, glutinous rice flour, sugar, salt, soybean oil, salt, wasabi, colored with (yellow 5, blue 1)), golden raisins (raisins, sulfur dioxide (to preserve color)), almonds (almonds, peanut oil, salt), dried cranberries, sugar, citric acid, sunflower oil (processing aid), elderberry juice concentrate (color).
Allergens
nuts
peanuts
Additives
e102
e133
e220
e330
Related Products in Snacks
Choc Chip muesli bars
Hillcrest
C NOVA 4
Gluten free apricot and sunflower seed specialty crackers
Damora
D NOVA 4
Dark Peppermint Chocolate
Choceur
E NOVA 4
6 pains au chocolate
Bon Appétit
E NOVA 4
Salted Popcorn
Chazoos
C NOVA 3
Moser roth Finest Dark Caramel Sea Salt
Moser Roth
E NOVA 4
Dreemy
Dairy Fine, ALDI
E NOVA 4
Cheese and turmeric flavoured hummus chips
Oh So Natural
D NOVA 4
Rocky Road Gluten Free Bars
D NOVA 4
European Cappuccino Choco Biscuit Bars
Belmont
E NOVA 4
Premium Muesli Bars Triple Berry
Hillcrest
C NOVA 4
Triangles tempters SpinachAnd ricotta
Flmsbury
C