Barcode: 5060030544559
Wild West Beef Jerky
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
new recipe
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 315.0 kcal |
| Fat | 3.5 g |
| of which saturated | 1.5 g |
| Carbohydrates | 32.4 g |
| of which sugars | 20.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 37.8 g |
| Salt | 3.6 g |
Ingredients
Beef (Made with 150g of Beef per 100g of Beef Jerky), Water, Demerara Sugar, Sea Salt, Apple Cider Vinegar, Pineapple Concentrate, Black Pepper, Dried Garlic, Dried Onion, Spices, Antioxidant: Sodium Ascorbate, Preservative: Sodium Nitrite. Nutritional Information Average Values: Energy Fat of which Saturates Per 1009 1293kJ/
Additives
e250
e301
Related Products in Meats And Their Products
Cordon bleu
Damhert
D NOVA 4
4 / 4 Carbonnades Flamandes Viande Cheval Equinox
Equinox
C NOVA 4
Halal Time Piquant
Halal Time
D NOVA 4
Chicken sweet sour
C NOVA 4
Saucisse volaille
Regal sultan
E NOVA 4
Boudin blanc
Noyen
D NOVA 4
Kip curry halal
Marbel Salads
C NOVA 4
Red Curry
P(V)RE
C NOVA 4
Carbonades flamandes a la bierre d'abbaye
C NOVA 4
Carbonnades de Boeuf
Equinox
C NOVA 4
Chicken Tikka Masala Top's 375 GR, 1 Pièce
Top's cuisine
C NOVA 4
Goulash
EQuinox
C NOVA 4