Barcode: 5060030548427
Wild West Original Beef Jerky
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
france, germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 315.0 kcal |
| Fat | 3.5 g |
| of which saturated | 1.5 g |
| Carbohydrates | 32.4 g |
| of which sugars | 20.6 g |
| Fiber | 1.2 g |
| Proteins | 37.8 g |
| Salt | 3.6 g |
Ingredients
Beef (Made With 165g of Beef per 100g of Beef Jerky), Demerara Water, Soy Sauce (Water, SOYA Beans. Salt, Vinegar), Sea salt, Apple Cyder Vinegar, Pineapple Concentrate, Dried Garlic, Black Pepper, Dried Onion Spices, Antioxidant: Sodium Ascorbate, preservative: Sodium Nitrite.
Allergens
soybeans
Additives
e250
e301
Related Products in Meats And Their Products
Chorizo dulce
Pajariel
E NOVA 4
Pechuga de pollo en aceite de girasol
AUCHAN
A NOVA 3
Lomo ibérico
E NOVA 3
Lomo de cebo de campo 100% ibérico
Beher
E NOVA 4
Cecina
Pajariel
E NOVA 3
Cecina
La Berciana
E NOVA 3
Viande séchée de boeuf
El Manzanal
E NOVA 3
Chorizo picante de León
Pajariel
E NOVA 4
Viande séchée de bœuf en tranches
El Manzanal
E NOVA 3
Jambon serrant 18 mois d'affinage
Maison Voisine Sélection
E
Pollo mechado
A NOVA 4
Chorizo Sarta Picante de Leon
Pajariel
E NOVA 4