Barcode: 0729228001971
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 45.8 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 11.3 g |
| of which sugars | 11.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Contains: tripled-filtered carbonated water, high fructose corn syrup, caramel coloring, natural and artificial flavoring, preserved with sodium benzoate.
Additives
e150c
e211
Related Products in Beverages
1% Low Fat Chocolate Milk
weis
C NOVA 4
Chocolate milk
Weis
E NOVA 4
Original spiced apple cider instant drink mix
NOVA 4
Chocolate milk
Kemps
E NOVA 4
Instant Drink Mix
NOVA 4
Sweet tea
D NOVA 4
Original instant drink mix
NOVA 4
Spiced apple cider original instant drink mix
NOVA 4
Spiced Apple Drink
Alpine
NOVA 4
Spiced cider instant drink mix
NOVA 4
Caramel apple cider instant drink mix
NOVA 4
Chocolate Lowfat Milk
Kemps
E NOVA 4