Barcode: 0862465000472
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 429.0 kcal |
| Fat | 14.3 g |
| of which saturated | 4.8 g |
| Carbohydrates | 61.9 g |
| of which sugars | 4.8 g |
| Fiber | 4.8 g |
| Proteins | 9.5 g |
| Salt | 2.0 g |
Ingredients
WATER LILY SEEDS (PHOOL MAKANA), SUNFLOWER OIL, SEASONING (CHEDDAR CHEESE [CULTURED MILK, SALT, ENZYMES], WHEY, SALT, BUTTERMILK, NATURAL FLAVOR, LACTIC ACID).
Allergens
milk
Additives
e270
Related Products in Snacks
Dark Chocolate Morsels
Enjoy Life Foods
E NOVA 3
Foods baked chewy bars caramel blondie bars each
Enjoy Life
E NOVA 4
Thai chili lime lentil chips
E NOVA 4
Thai chili lime lentil chips
Enjoy Life
E NOVA 4
Carrot cake soft baked chewy bars
D NOVA 4
Ricemilk crunch chocolate flavored confectionary minis
E NOVA 3
Soft Baked Mini Cookies, Snickerdoodle
Enjoy Life,Enjoy Life Natural Brands Llc
D NOVA 4
Maple sweet potato crispy grain & seed bars
D NOVA 4
Mountain mambo seed & fruit mix
D NOVA 3
Dark chocolate minis
E NOVA 3
Lemon blueberry poppy seed chewy bars
D NOVA 4
Ricemilk chocolate flavored confectionary minis
E NOVA 3