Barcode: 0095225600005
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 230.0 kcal |
| Fat | 2.7 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 46.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 2.7 g |
| Proteins | 5.4 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
Water, gluten free flour (sorghum*, millet*, tapioca*), sourdough starter (sorghum*, brown rice*, and/or teff flour, water, wild yeast) olive oil*, flax seed*, psyllium husk*, salt.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Golden Granola
Superior Snacks
B NOVA 4
Pb Crunch Granola
Superior Snacks
D NOVA 4
Cherry Almond Granola
Superior Snacks
D NOVA 4
Organic Black Bean Soup with Sweet Corn and Peppers
eatiful
B NOVA 3
Super Nutty Granola
Superior Snacks
C NOVA 4
Spicy Queso Crispy Chips
WILDE
NOVA 4
Bread rolls
Sola
C NOVA 4
Mashed potato / pork
Clean eatz
C NOVA 4
Korean Sweet & Spicy Crispy Chips
WILDE
D NOVA 4
Kensington crunch granola
D NOVA 4
Raisin Granola
Superior Snacks
B NOVA 4
French Toast Keto Bread Sliced
Sola
A NOVA 4