Barcode: 0810979007395
wildberry Lemonade
by TRUE lemon
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
no artificial flavors
no preservatives
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 333.3 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 100.0 g |
| of which sugars | 33.3 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Crystallized lemon [citric acid, lemon oil, lemon juice], cane sugar, natural flavor, stevia leaf extract, fruit juice (for color).
Additives
e330
e960
Related Products in Beverages
Malted milk shake
Hammond's
E NOVA 4
Hot chocolate
NOVA 4
Honduran medium roast natural chocolate flavor premium coffee
B NOVA 1
Organic Hemp Protein Fiber Plus
Nutiva
B
Organic Hemp Protein Chocolate
Nutiva
D NOVA 4
Razor energy drink, raspberry orange
NOVA 4
Alkaline water
Blue Waters
B
Pure Leaf Teas
The Tao Of Tea
B NOVA 1
Pepsi
Pepsi,Pepsi-Cola,Pepsico
E NOVA 4
Pepsi
PepsiCola
E NOVA 4
Bloody Mary Mix
Curt's Special Recipe
NOVA 4
Hammond's candies, spiced cider, apple
Hammond's Candies, Hammond's Candies Since 1920 Llc
NOVA 4