Barcode: 0011161036258
Wildberry Orchard Pie
by Shurfine
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 186.0 kcal |
| Fat | 8.7 g |
| of which saturated | 4.3 g |
| Carbohydrates | 25.4 g |
| of which sugars | 11.4 g |
| Fiber | 2.1 g |
| Proteins | 1.6 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
WHEAT FLOUR, WATER, SUGAR, VEGETABLE OIL (PALM AND/OR SOYBEAN OIL), RASPBERRIES, BLACKBERRIES, APPLES, BLUEBERRIES, STRAWBERRIES, CRANBERRIES, CORN SYRUP, FOOD STARCH-MODIFIED, CONTAINS LESS THAN 2% OF THE FOLLOWING: NONFAT MILK, DAIRY WHEY, DEXTROSE, SAL
Recipes with Similar Ingredients
"Jogging In The Jug"
4 ingredients
Punch Recipe
3 ingredients
Orchard Peach Pie
6 ingredients
Apple Cinnamon Peanut Butter Dip
3 ingredients
Strawberry Ice Box Cake
4 ingredients
Blueberry Croissant Bread Pudding
8 ingredients
Jalisco Pear Recipe
5 ingredients
Raines Law Room'S Self-Starter Recipe
5 ingredients
Grilled Chicken Wings With Sweet Red Chili And Peach Glaze
6 ingredients
Creamy Orange Tartar Sauce
7 ingredients
Apricot Peach Chicken Stir Fry
7 ingredients
Peach Apricot Melba Crepes
11 ingredients
Related Products in Undefined
Honey Bun
TastyKake
E NOVA 4
Mixed Vegetables
meijer
A NOVA 1
Golden Sweet Corn With Red & Green Peppers
Signature Select
NOVA 3
Sweet Nut Cluster & Flake Granola
Simple Truth
C NOVA 4
Almonds Lightly Salted
Blue Diamond
C NOVA 3
Broccoli
The Kroger Co.
A NOVA 1
PEPPERONI
Hormel
E NOVA 4
Taco Shells
Garden of Eatin'
A NOVA 3
Instant Enriched White Rice
Kroger
NOVA 1
100% honey
food club
C NOVA 3
Tortilla Strips
H-E-B
C NOVA 4
Slices Swiss
Tropical
E NOVA 3