Barcode: 4018077806193
Wilde Locken Erdnuss
by Lorenz
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
lebensmittel
nüsse und ihre produkte
pflanzliche lebensmittel
pflanzliche lebensmittel und getränke
salzige snacks
snacks
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 508.0 kcal |
| Fat | 24.0 g |
| of which saturated | 5.0 g |
| Carbohydrates | 58.0 g |
| of which sugars | 1.9 g |
| Fiber | 3.8 g |
| Proteins | 13.0 g |
| Salt | 2.0 g |
Ingredients
Salz,Maismehl,Erdnuss,Pflanzenöl
Allergens
peanuts
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Seasoned brussels sprouts
A NOVA 3
Vincent family, cranberry juice blend
Millennium Mkg Services Incorporated
C NOVA 1
Vincent family cranberries, cranberry lime coconut water, lime coconut
Millennium Mkg Services Incorporated
B NOVA 1
Seasoned root fusion
A NOVA 3
Vincent family cranberries, cranberry blueberry juice
Millennium Mkg Services Incorporated
B NOVA 1
100% juice
Millennium Mkg Services Incorporated
C NOVA 1
Seasoned super greens spinach, collard greens, kale, lemon juice
A NOVA 3
Organic Extra Virgin Olive Oil
Kaldi
B NOVA 2
Seasoned vegetable medley broccoli, peas, carrots
A NOVA 3
Cranberry coconut nectar juice
Millennium Mkg Services Incorporated
C NOVA 3
Cranberry blueberry cocktail juice
Millennium Mkg Services Incorporated
B NOVA 1
Seasoned cauliflower and green beans
A NOVA 3