Barcode: 8710535001930
Wilde roze zalm
by Great Ocean
Available in
netherlands
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 147.0 kcal |
| Fat | 5.7 g |
| of which saturated | 1.3 g |
| Carbohydrates | 1.0 g |
| of which sugars | 1.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 23.0 g |
| Salt | 1.4 g |
Ingredients
Roze zalm (VIS) Oncorhynchus gorbuscha, water, zout. Vangstmethode: ringnetten & kruisnetten, kieuwnetten en soortgelijke netten. Vangstgebied : FA061. Product uit China EU no.GF-3700/01206.
Allergens
fish
Related Products in Seafood
Teriyaki ginger keta salmon
A NOVA 3
Wild Keta Salmon Fillet
Fishpeople Inc
A
Dominick's, raw shrimp
Dominick's
A NOVA 1
Albacore tuna in thai coconut lemongrass
Fishpeople
C NOVA 4
Shrimp
Dominick's Seafood
A NOVA 4
Dili butter keta salmon
A NOVA 4
Farmed shrimp - raw
A NOVA 4
Dominick's Seafood, Inc., Shrimp
Dominick's Seafood Inc.
A NOVA 1
Bmr, classic raw shrimp
Bmr
A NOVA 3
Albacore Tuna Fillet Portions
Fishpeople
A NOVA 4
Shrimp
Dominick's Seafood Inc.
A NOVA 1
Shrimp
Chef's Net
A NOVA 4