Barcode: 8710624339227
wilde zalmfilet
by vis marine
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
sustainable
sustainable fishery
sustainable seafood msc
Available in
netherlands
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 99.0 kcal |
| Fat | 2.5 g |
| of which saturated | 0.6 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 19.0 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Roze zalm (Oncorhynchus gorbuscha).
Allergens
fish
Related Products in Seafood
WHITBY Seafoods Panko CALAMARI Use by 27 JAN Not f
Whitby Seafoods
D NOVA 4
Filets de Hareng Fumés à l'huile et dans son jus
Appel
D NOVA 3 Eco-Score B
Lieu MSC* façon FISH&CHIPS
Carrefour
B NOVA 4 Eco-Score E
Edle Matjesfilets
Ja!
E NOVA 4
Filetto di salmone norvegese con pelle
Golden Seafood
A NOVA 1 Eco-Score D
Sardines sans arêtes au piment à l'huile d'olive
Connétable
B NOVA 4 Eco-Score D
Filetes de anchoa aceite de oliva
Ortiz
Eco-Score C
Wild Sockeye Smoked Salmon
Trader Joe's
E
Filetes Primavera Sementes
iglo
NOVA 3 Eco-Score E
Regenbogen Forellenfilets
Lidl
D NOVA 3 Eco-Score E
Makrelen filets
Arnold Sørensen
C NOVA 3 Eco-Score D
Heringsfilets in Sahnesauce / Bio-Paprika-Mix
Berida, Lidl, Marner Feinkost, Penny
D NOVA 1