Barcode: 0891617002859
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 554.0 kcal |
| Fat | 42.9 g |
| of which saturated | 10.7 g |
| Carbohydrates | 35.7 g |
| of which sugars | 25.0 g |
| Fiber | 14.3 g |
| Proteins | 21.4 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Organic sprouted almonds (soaked with himalayan salt), organic cacao nibs (sweetened with coconut nectar), biodynamic raisins, organic coconut flakes.
Related Products in Snacks
Sea Salt Good Thins
Good Thins
C NOVA 3
Artisan-Baked Hors D'Oeuvre Crackers
Urbanoven
E NOVA 3
California sungold pistachios, lemoncello roasted almonds covered in white chocolate and lemon cream
California Sungold
E NOVA 4
California sungold pistachios, jumbo chocolate raisins
California Sungold
E NOVA 4
California sungold pistachios, white chocolate pumpkin pie almonds
California Sungold
E NOVA 4
Crackers, Classic White
Urbanoven
E NOVA 3
California sungold pistachios, dark chocolate cranberries
California Sungold
E NOVA 4
Buttermilk bar
D NOVA 4
Urbanoven, artisan-baked hors d'oeuvre crackers, rosemary parmesan
Urbanoven
E NOVA 4
Sandwich cremes cookies
E NOVA 4
Belgian chocolate flapjack
Marks & Spencer
E NOVA 4
Dave's Pals, Chocolate Chunk Cake
Bake R Us Inc.
E NOVA 4