Barcode: 0074175004996
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 128.0 kcal |
| Fat | 1.2 g |
| of which saturated | 0.6 g |
| Carbohydrates | 29.1 g |
| of which sugars | 19.8 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 1.2 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water, sugar, corn syrup, nonfat milk, cream, contains less than 2% of raspberry juice concentrate, raspberry puree, natural flavors, citric acid, red 40, mono and diglycerides, guar gum, locust bean gum, carrageenan.
Allergens
milk
Additives
e129
e330
e407
e410
e412
e471
Related Products in Desserts
Starbucks, Chocolate Cake Pop
Starbucks
E
Baskin Robbins, OREO Layered Sundae
Baskin Robbins
C
Red Lobster, Key Lime Pie
Red Lobster
E
Frisch's Big Boy, Cherry Pie
Frisch's Big Boy
E
Perkins, Southern Pecan Pie, Whole
Perkins
D
Baskin Robbins, Vanilla Ice Cream Quart
Baskin Robbins
E
Dairy Queen, Royal New York Cheesecake Blizzard, Medium
Dairy Queen
E
Baskin Robbins, Warm Cookie Ice Cream Sandwich, Single Scoop
Baskin Robbins
D
Citroensorbetijs
Gwoon
C NOVA 4
Culver's, Lemon Ice, 2 Scoop
Culver's
D
Peach cobbler layered frozen dairy dessert, peach cobbler
D NOVA 4
Golden Corral, Mocha Cake, No Sugar Added
Golden Corral
D