Barcode: 5065009224449
Wildfarmed Crumpets
by Wildfarmed
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 164.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 33.6 g |
| of which sugars | 2.4 g |
| Fiber | 1.9 g |
| Proteins | 5.3 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Water, Wildfarmed Wheat Flour*, Regenerative Wheat Sourdough, Raising Agents (Disodium Diphosphates, Sodium Hydrogen Carbonate), Sugar, Fermented Wheat Flour, Yeast, Salt, Wheat Flour*. "Fortified with Calcium Carbonate, Iron, Niacin, Folic Acid, Thiamin ALLERGENS:
Allergens
gluten
Additives
e450
e450i
e500
e500ii
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Nouilles chinoise
Auchan, Groupe Auchan
C NOVA 4
Auchan Tomates Farcies x8 -1, 2kg
Auchan
C
Céleri rémoulade
Auchan
A NOVA 4
Panzerotto Noix & Gorgonzola
Le Traiteur Auchan,Auchan, Groupe Auchan
C NOVA 3
Tagliatelles à la Tomate aux oeufs frais
Auchan
A NOVA 1
Tomates farcies x4
Auchan
C NOVA 4
Duo Carottes et Celeri
AUCHAN, LE TRAITEUR
A NOVA 4
Café
Auchan
E NOVA 4
Bio Pomme golden Cat 2
Auchan Bio,Auchan
A NOVA 1
Céleri rémoulade
LE TRAITEUR Auchan
C NOVA 4
Orange à déguster
Auchan
B
Le Traiteur carottes râpées assaisonnées
Auchan Traiteur
A NOVA 4