Barcode: 4104420139428
Wildheidelbeeren (TK)
by Alnatura
Labels
organic
eu organic
bio 7 initiative
eg öko verordnung
de oko 044
eu agriculture
fsc
fsc mix
triman
bio label german
Categories
Available in
germany, switzerland, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 40.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 7.4 g |
| of which sugars | 7.4 g |
| Fiber | 3.2 g |
| Proteins | 0.6 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Heidelbeeren* *aus biologischer Landwirtschaft
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Rice squares oven toasted cereal, rice squares
D NOVA 3
Oven toasted corn squares cereal
D NOVA 3
Big & flaky crescent rolls
E NOVA 4
Toasted oats whole grain oat cereal, toasted oats
C NOVA 4
Tomatoes petite diced with chipotle chiles
B NOVA 4
Fire roasted texmex diced choice tomatoes, fire roasted
B NOVA 3
Healthy mornings, lightly toasted crunchy rice and wheat flakes with almonds & vanilla, lightly toasted almonds & vanilla
D NOVA 4
Raisin bran high fiber cereal
Shurfine, Western Family Foods Inc.
D NOVA 3
Choice fruit cocktail
A NOVA 4
Choice, bartlett pear halves
A NOVA 4
Tomatoes petite diced with garlic & olive oil
B NOVA 3
Choice tomatoes petite diced with sweet onions
B NOVA 4