Barcode: 4008467034022
Wildlachs Filets (Hälfte)
by Costa
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
sustainable
sustainable fishery
nutriscore
sustainable seafood msc
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 89.0 kcal |
| Fat | 1.0 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 0.5 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 20.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Wildlachs
Allergens
fish
Related Products in Seafood
Barritas de cangrejo
Krissia,Angulas Aguinaga
C NOVA 4
flaked light tuna packed in water
no name
A NOVA 3 Eco-Score E
Pilchards harengs
Les Salines
C NOVA 4 Eco-Score C
Moules marinières échalotes et beurre
LA CANTALAISE
C NOVA 4 Eco-Score B
Makrelenfilet im eigenen Saft
Tejero,USISA
B NOVA 3 Eco-Score D
Tuna Sweetcorn
C NOVA 4 Eco-Score E
TAM THON - Huile
TAM
A NOVA 3 Eco-Score E
Thunfischfilets in Sonnenblumenöl XXL
Almare, Princes Foods
A NOVA 3 Eco-Score D
Chunk Light Tuna in Water
Great Value
A NOVA 3 Eco-Score E
Wild Caught Tuna seasoned with Sun-Dried Tomato & Basil
Bumble Bee
A NOVA 4 Eco-Score D
Bâtonnets saveur crabe.med
Sans marqueCompagnie des Pêches Saint-Malo
C NOVA 4 Eco-Score D
Sunny South Tuna Chunks
Sunny South
D NOVA 3