Barcode: 9100000698182
Wildlachs natur
by Spar
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 3
Labels
sustainable
sustainable fishery
sustainable seafood msc
Available in
austria, germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 112.0 kcal |
| Fat | 2.3 g |
| of which saturated | 0.6 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 23.0 g |
| Salt | 1.4 g |
Ingredients
Wildlachsfilets (Oncorhynchus nerka), Wasser, Speisesalz
Related Products in Seafood
Leg Imitation Crab, Leg
C NOVA 4
Premium Stuffed Clams
Seawatch
D NOVA 4
Crab Deli Delights
Louis Kemp
C NOVA 4
Large cooked shrimp
A NOVA 4
Leg Style Imitation Crabmeat
Louis Kemp
C NOVA 4
Crab Delights Crab Flavored Seafood Made From Surimi
Louis Kemp
C NOVA 4
Perla pacifica sardines tomato
Perla Pacifica
C NOVA 4
Flake Imitation Crab, Flake
C NOVA 4
Beer Battered Breaded Clam Strips
Sea watch
C NOVA 4
Great value, alaskan pink salmon
Great Value
B NOVA 3
Abalone in Premium Oyster Sauce
Lee Kum Kee
C NOVA 4
Chunk style imitation lobster meat
Louis Kemp
C NOVA 4