Barcode: 3329770062535
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 91.0 kcal |
| Fat | 2.7 g |
| of which saturated | 1.8 g |
| Carbohydrates | 12.1 g |
| of which sugars | 10.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.7 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
skimmed milk-sugar 7,2%-cream (milk)-skimmed milk powder-modihed manioc and maize starch-calcium citrate - stabiliser: guar gum-natural flavouring - acid: citric acid preservative: potassium sorbate - lactic or allergens: see ingrediets in bold
Allergens
milk
Additives
e202
Related Products in Dairies
Mildost
Kavli
D NOVA 4
Adelost
Kavli
E NOVA 4
Skyr - Vanilj
Dairy Food
A NOVA 3
Riven Mozzarellaost
Garant
D NOVA 3
BaconOst
Kavli
E NOVA 4
Skyr Eko
EKO
A NOVA 1
Matgrädde
Dairy Food, Axfood
C NOVA 1
Dip Nachos Cheess
Santa Maria
C NOVA 4
Raketost
Kavli
D NOVA 4
Riven Texmexost
Garant
D NOVA 3
Räk & Kräftost
Kavli
E NOVA 4
Skyr Mango Passion
Eko
A