Barcode: 4311501365496
Wildreis
by Edeka
Labels
german agricultural society
no gluten
gold medal of the german agricultural society
2014 gold medal of the german agricultural society
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 358.0 kcal |
| Fat | 1.0 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 78.0 g |
| of which sugars | 0.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 8.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Langkorn Spitzenreis Parbolied 84%, Wildreis 16%
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Penne Rigate
Panzani
A NOVA 1
Walnüsse
Rewe
A NOVA 1 Eco-Score D
Studentenfutter - Classic
Aldi, Farmer naturals, Märsch
D NOVA 3 Eco-Score D
Amandes
Seeberger
B NOVA 1 Eco-Score E
Cup Noodles Chicken Flavor
Nissin
NOVA 4 Eco-Score B
Bio-Streichcreme Tomate, Paprika, Beluga-Linse
Rewe, Rewe Bio+vegan
C NOVA 4
Nut & fruit mix classic
Alesto, Lidl
D NOVA 1 Eco-Score D
Honey Gold Bite-Size Potatoes
Tasteful Selections
NOVA 1
Huile d'Olive Vierge Extra
Baghlia
Eco-Score D
Pinienkerne
rewe beste wahl
A NOVA 1 Eco-Score E
Pinienkerne
ja!
A NOVA 1 Eco-Score E
White bread
no name
C