Barcode: 7610845436082
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 342.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 70.0 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 7.0 g |
| Proteins | 10.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
riz 85%, riz sauvage 15%
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Bio Super Porridge Kakao & Hanf
Alnavit
A NOVA 1
Baguette
Alnavit
C NOVA 4
Bio Basis Frühstücksbrei
Alnavit
B NOVA 3
Petits pains de sils
Alnavit
C NOVA 4
Soft Früchte Datteln
Sunshine Fruit
D NOVA 1
Soft fruchte Aprikosen
Sunshine fruit
C NOVA 1
Knusperbrot Buchweizen
Alnavit
C NOVA 3
Tartines Craquantes au mais et au riz
Alnavit
C NOVA 1
Bio4-Korn spirelli
Alnativ
A
Bio Super Porridge Quinoa Cashew
Alnavit
B NOVA 1
Schafskäse Gewürzzubereitung
Herrmann Gewürze
NOVA 3
Heiße Hexe - Himbeergeschmack
Xenofit
E NOVA 4