Barcode: 7610849660506
Wildreismix
by naturaplan
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
organic
bio coop
Categories
Available in
france, germany, switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 334.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 70.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 7.0 g |
| Proteins | 10.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Long grain parboiled 85%, riz sauvage 15%. Tous les ingrédients agricoles sont issus de l'agriculture biologique.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Gilroy farms, minced garlic in water
Gilroy Farms
NOVA 1
Mccormick, culinary, powdered arrowroot
Mccormick, Mccormick & Co. Inc.
NOVA 3
Mccormick, culinary, extra fancy paprika
Mccormick, Mccormick & Co. Inc.
A NOVA 1
Hungarian style paprika
Mccormick, Mccormick & Co. Inc.
A NOVA 1
Mccormick, culinary, light chili powder
Mccormick, Mccormick & Co. Inc.
D NOVA 3
Mccormick, culinary, extra fancy paprika
Mccormick, Mccormick & Co. Inc.
A NOVA 1
Choice chili powder
Mccormick, Mccormick & Co. Inc.
D NOVA 3
Guacamole seasoning mix
Mccormick, Mccormick & Co Inc.
NOVA 4
Sweet & smoky rub with cinnamon & chipotle, sweet & smoky
Mccormick, Mccormick & Co. Inc.
E NOVA 4
Fancy spanish paprika
Mccormick, Mccormick & Co Inc.
A NOVA 1
Mccormick, culinary, hungarian style paprika
Mccormick, Mccormick & Co. Inc.
A NOVA 1
Light Chili Powder
Mccormick
D NOVA 3