Barcode: 4260092791606
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 75.0 kcal |
| Fat | 2.4 g |
| of which saturated | 1.4 g |
| Carbohydrates | 2.3 g |
| of which sugars | 1.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 11.3 g |
| Salt | 1.4 g |
Ingredients
Wildschweinfleisch (51%), Trinkwasser, Pfifferlinge (5%), modifizierte Stärke, Sahne, Salz, Zucker, Gewürze, Karamell - zuckersirup, Verdickungsmittel: Guarkern - mehl; natürliches Aroma, Dextrose.
Related Products in Meats And Their Products
Culinary Cuts Prime Beef Strip Steak, Culinary Cuts Prime Beef
Private selection
D NOVA 1
Fully Cooked Pork Taco Filling
Native American Enterprises LLC,USDA
C NOVA 3
Natural hardwood smoked all-beef hot dogs
Private Selection
E NOVA 4
mijoté de canard
Clos Saint Sozy
C NOVA 4
Chunk Chicken Breast with Rib Meat in Water, Fully Cooked
Market Street Classics,USDA,Ameriqual Foods
A NOVA 4
Culinary Cuts Prime Beef Flat Iron Steak, Culinary Cuts Prime Beef
Private selection
C NOVA 1
Uncured hardwood smoked bacon
Simple Truth, The Kroger Co.
E NOVA 3
Jumbo Chicken Wings Value Pack, Sam's (tray)
Member's Mark,Tyson, Jumbo
B NOVA 1
Pollo Tikka Masala con Arroz Basmati
No cocino más
B NOVA 3
Chicken hot dogs
E NOVA 4
Chicken livers
A NOVA 1
Culinary Cuts Prime Beef Ribeye Steak, Culinary Cuts Prime Beef
Private selection
D NOVA 1