Barcode: 7640155780629
Wildwuchsmix
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 1
Labels
organic
vegetarian
eu organic
vegan
ch bio 086
Categories
Available in
switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 505.0 kcal |
| Fat | 36.5 g |
| of which saturated | 7.1 g |
| Carbohydrates | 30.1 g |
| of which sugars | 12.0 g |
| Fiber | 8.9 g |
| Proteins | 14.8 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
ERDNÜSSE, PARANÜSSE, Maulbeeren, Korinthen, CASHEWKERNE, MANDELN, PEKANNÜSSE, Gojibeeren, Kakaonibs
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Rucola
Superunie
A NOVA 1 Eco-Score A
Kimchi
Cleveland Kitchen
A NOVA 3
Pistacho natural
HACENDADO
A NOVA 1 Eco-Score E
Pane Italiano Bread
The Rustik Oven
NOVA 3
Arroz basmati aromático
Hacendado
B NOVA 1 Eco-Score D
Corn Pops
Kellogg's
C Eco-Score D
Pappardelle
Taste the Difference
NOVA 1
Rapsöl
Vita D'or
B Eco-Score B
Walkers Cheese & Onion crisps
Walkers
C NOVA 4
Bonne maman
Bonne Maman
D NOVA 4 Eco-Score C
Organic Morning O's Honey Nut
365 Whole Foods Market
NOVA 3 Eco-Score D
ASSORTIMENT DE CHAMPIGNONS Shiitakés, pholiotes, champignons de Paris, cèpes
Carrefour
A NOVA 1 Eco-Score E