Barcode: 6407880080278
Wilhelm perinteinen
by Atria
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
hyvää suomesta
Categories
Available in
finland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 274.0 kcal |
| Fat | 25.0 g |
| of which saturated | 9.1 g |
| Carbohydrates | 1.0 g |
| of which sugars | 0.4 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 12.0 g |
| Salt | 2.0 g |
Ingredients
Viljaporsaanliha (Suomi), vesi, jodioitu suola, silava, stabilointiaineet (E 1412, E 450), mausteet (mm. chili, kumina, korianteri, valkosipuli, inkivääri), aromit, hapettumisenestoaine E 301, glukoosisiirappi, dekstroosi, säilöntäaine natriumnitriitti, luonnonsuoli (sika).
Additives
e1412
e250
e301
e450
Related Products in Meats And Their Products
Parma Ham
Waitrose
E NOVA 3
British chicken skinless breast fillets
Waitrose, Essential Waitrose
A
pork medllion flat steaks with wild garlic, lemon & basil
waitrose
C NOVA 4
Spanish chorizo de navarra
Waitrose
E NOVA 4
German wafer thin Brunswick ham
Waitrose
C NOVA 3
German Brunswick Ham
Waitrose
D NOVA 3
british chicken goujons
Waitrose, Essential Waitrose
A NOVA 4
Perigord Walnut Saucisson Sec
Waitrose,No 1
E NOVA 4
Roast Ham Slices
Waitrose, Essential Waitrose
C NOVA 4
British Pastrami
Waitrose
B NOVA 4
Lamb Kidneys
Essential Waitrose,Waitrose
A
Italian mortadella
Waitrose
E NOVA 4