Barcode: 6253501820293
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 431.0 kcal |
| Fat | 18.8 g |
| of which saturated | 12.5 g |
| Carbohydrates | 62.5 g |
| of which sugars | 20.0 g |
| Fiber | 3.8 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Wheat Flour, Date Pasta, Vegetable Oil (Sun Flower Oil, Non-hydrogenated Palm Oil), Sugar, Butter Ghee, Cow Milk Powder, Corn Syrup, Vanilla. Allergy Alert: This Product contain (Wheat Flour, Milk)
Related Products in Snacks
Macaron
Cuorenero
E NOVA 4
macaron
Cuorenero
NOVA 4
Cioccolato 100% cacao
Stainer
D NOVA 3
Preparato in polvere per Mousse semifreddo al caffè
Andrea Stainer
C NOVA 4
Krumini
Mulino della riviera di Dronero
D
coffee time espresso
papa
E NOVA 4
Crispy croccantina pizza bread
D NOVA 3
La Pastiera Napoletana
Perrotta
E NOVA 4
Nougat amande et miel
Nougat Bio, Tore, Torronificio Tore
E NOVA 3
Macaron
Cuorenero
E NOVA 4
Cooked and prepared chestnuts
Perrotta
A NOVA 3
Cuorenero macarons al cacao
Cuorenero
E NOVA 4