Barcode: 8410300349952
YATEKOMO Pollo
Labels
new recipe
Categories
Available in
france, spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 92.6 kcal |
| Fat | 3.9 g |
| of which saturated | 1.9 g |
| Carbohydrates | 12.3 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 2.1 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
oriental noodles (90%) (wheat flour, palm oil, modified starch, salt, gasifiers (sodium carbonate, potassium carbonate)), dressing (10%) (salt, potato starch, flavor enhancers (e621, e635), lactose, sugar, vegetables in varying proportion (parsley, carrot, celery, leek), yeast extract, flavorings (contain wheat, egg and milk), chicken fat 1,5%, colorings (natural caramel, paprika extract, curcumin), white pepper, soy sauce powder (soy, wheat, maltodextrin, salt), chicken meat 0,5%, acidity corrector (citric acid),
Allergens
celery
eggs
gluten
milk
soybeans
Additives
e100
e14xx
e150
e160c
e330
e500
e500i
e501
e501i
e621
e635
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Bread
Cole's Quality Foods Inc.
C NOVA 4
Icy cold to go! 100% juice from concentrate
E NOVA 1
Original frozen garlic bread
Cole's
D NOVA 4
100% pasteurized orange juice from concentrate
E
100% Juice From Concentrate
E NOVA 1
Extra Virgin Olive Oil
Vigo Importing Company
B NOVA 2
Bread
C NOVA 4
Cannellini white kidney beans
L.H. Hayward & Company
A NOVA 1
Apple & Mango High Juice
Marks & Spencer
D NOVA 4
B.b. bakery, banana walnut bread
C NOVA 4
Bread
C NOVA 4
Olive Oil
Vigo Importing Company
B NOVA 2