Barcode: 3760009532724
Yaute cola
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
organic
eu organic
no preservatives
no colorings
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 41.4 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 9.8 g |
| of which sugars | 9.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
EAU GAZÉIFIÉE, SUCRE DE CANNE*, CARAMEL*, AROME NATUREL D'AGRUMES ET ÉPICES*, ACIDIFIANT: ACIDE CITRIQUE, EXTRAIT DE LIMETTE* *INGRÉDIENTS ISSUS DE L'AGRICULTURE BIOLOGIQUE
Additives
e330
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Isolate Whey Protein
Optimum Nutrition
NOVA 4
JST WRK
JST WRK
C NOVA 4
Essential Amino.O. Energy Blue Raspberry Rush
Optimum Nutrition
C NOVA 4
French Vanilla Flavored Gold Standard Natural 100% Casein, French Vanilla
ON
E NOVA 4
Whey Gold Standard (4,5 KG) Optimum Nutrition P?
Optimum nutrition
NOVA 4
Detox
Caribbean Dreams
AMINO. ENERGY Whacky Watermelon Flavor
OPTIMUM NUTRITION
NOVA 4
Banana Cream Flavored Gold Standard 100% Casein Protein Powder Drink Mix, Banana Cream
ON
E NOVA 4
Vanilla Flavored Gold Standard 100% Whey Protein Drink, Vanilla
Optimum nutrition
NOVA 4
Organic Juice - Blueberry B'Mega
Columbia Gorge Organic, Stewart Farms Inc.
E NOVA 1
Cool Plus Plain
EPOCA
NOVA 4
Original Ginger Turmeric Elixer
Gingeraki
E NOVA 3