Barcode: 0007545020184
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 326.0 kcal |
| Fat | 8.1 g |
| of which saturated | 1.2 g |
| Carbohydrates | 55.8 g |
| of which sugars | 11.6 g |
| Fiber | 2.3 g |
| Proteins | 9.3 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
Enriched flour (bleached wheat flour, niacin, reduced iron, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid, malted barley flour), water, sugar, soybean oil, contains less than 2% of: eggs, yeast, salt, enzymes, ascorbic acid.
Allergens
eggs
Related Products
Funfetti
E NOVA 4
White premium cake mix
Pillsbury
NOVA 4
Fun fetti
Pillsbury
NOVA 4
Brownie Bites
Martha White
E NOVA 4
Devils food cake mix imp
Pillsbury
NOVA 4
Pineapple cake mix
Pillsbury
NOVA 4
Gluten-free pumpkin cake mix
Pillsbury
NOVA 4
Birthday cake muffin mix
Martha White
NOVA 4
German Chocolate Cake Mix
Pillsbury
NOVA 4
Corn Muffin Mix
Pillsbury