Barcode: 03231845
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 229.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 18.0 g |
| of which sugars | 0.4 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 38.7 g |
| Salt | 7.5 g |
Ingredients
Yeast Extract (84%), Water, Salt, Niacin, Thiamin, Folic Acid, Vitamin B12
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Day to Night Collection Herbal Tea Sachets
Pukka
B NOVA 4
Pukka Infusion Bio Herbal Collection 20 Sachets
Pukka
B
lemon drop chilli jam
Single Variety Co.
D NOVA 4
Ben Tirran Blackcurrant Preserve
Single Variety Co
D NOVA 4
Sea salt cruchy chickpeas
Brave
B NOVA 3
Chip & Dip - Classic Houmous & Pretzels
Cuzena
C NOVA 4
Roasted Chickpeas Dipped in Cappuccino and Dark Chocolate
My Sweet Chickpea
E NOVA 4
Maravilla Raspberry Preserve
Single Variety Co
D NOVA 4
Sonata Strawberry Preserve
Single Variety Co
D NOVA 4
Paprika & Chili Crunchy Peas
Brave
B NOVA 3
Roasted Peas Sea Salt & Vinegar
Brave
B NOVA 3
gluten free multigrain bread
glutenfree life co.
C NOVA 4