Barcode: 0084685170074
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 283.0 kcal |
| Fat | 23.3 g |
| of which saturated | 3.3 g |
| Carbohydrates | 6.7 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 5.0 g |
| Proteins | 6.7 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
Water, tehina (sesame seed paste), chickpeas, vegetable oil (soybean), corn starch, citric acid, salt, garlic powder, spices.
Additives
e330
Recipes with Similar Ingredients
Apple Tehina Cake
10 ingredients
Cauliflower Sinia With Dried Tomatoes And Tehina
9 ingredients
Honey Tehina Oat Cookies
7 ingredients
Corn-Flake Crumb Chicken With Mustard And Tehina
7 ingredients
5-Minute Hummus From Zahav Restaurant
7 ingredients
Fry Up Michael Solomonovs Chicken Schnitzel With Passion Fruit
12 ingredients
Related Products in Condiments
Sugo di Vongolotte al pomodoro GR. 130
l'isola d'oro
C NOVA 4
Pesto alla calabrese
Agnesi, Ofistrade
D NOVA 4
pesto verdure grigliate
Agnesi
C NOVA 3
Pesto di basilico e pistacchi
Orto d'Autore
E NOVA 3
Pesto rosso Agnesi
Agnesi
D NOVA 3
Wild Fenchel Pesto
Aida Bio
D NOVA 3
Sugo Alla Bolognese
Agnesi, Ofistrade
C NOVA 3
Pesti d'autore
Orto d'Autore
D NOVA 3
Agnesi Verdure
Agnesi
A NOVA 3
Sauce Arrabbiata
Agnesi
C NOVA 3
Pesto alla genovese
Agnesi, Ofistrade
E NOVA 3
Sugo Alla Napoletana
Agnesi
B NOVA 4