Barcode: 0051179277014
Yellow Banana Chips
by Swad
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
vegetarian
no artificial preservatives
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 566.7 kcal |
| Fat | 33.3 g |
| of which saturated | 16.7 g |
| Carbohydrates | 63.3 g |
| of which sugars | 3.3 g |
| Fiber | 25.0 g |
| Proteins | 3.3 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
banana, iodized salt, palmolein oil
Related Products in Snacks
Kind, fiber plus bar, blueberry pecan
Kind, Kind Inc.
C NOVA 4
Dark Chocolate Cherry Cashew
KIND
NOVA 4
Kind, plus bar, pomegranate blueberry pistachio + antioxidants
Kind
C NOVA 4
Kind, fruit & nut bar, apple cinnamon & pecan
Kind, Kind Inc.
D NOVA 4
Kind, fruit & nut bar, peanut butter & strawberry
Kind, Kind Inc.
D NOVA 4
Fruit & Nut Bar, Almond & Apricot
Kind
D NOVA 4
Kind, protein plus bar, almond walnut macadamia
Kind, Kind Inc.
D NOVA 4
Kind, fruit & nut bar
Kind, Kind Inc.
C NOVA 4
Kind, fruit & nut bar in yogurt
Kind, Kind Inc.
D NOVA 4
Kind, almond protein bar, hickory smoked
Kind, Kind Inc.
D NOVA 4
Almond & Coconut
KIND
D NOVA 4
Kind Cranberry Almond With Almonds
Kind
C NOVA 4