Barcode: 0078895151473
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 168.0 kcal |
| Fat | 5.2 g |
| of which saturated | 0.9 g |
| Carbohydrates | 22.0 g |
| of which sugars | 22.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 6.5 g |
| Salt | 10.8 g |
Ingredients
Water, Soybeans 27%, Sugar, Salt, Wheat Flour, Acid (Lactic Acid), Modified Corn Starch, Colour (Plain Caramel), Stabiliser [Xanthan Gum (Soybeans, Wheat)], Flavour Enhancers (Disodium Inosinate, Disodium Guanylate). Net wt. 240 g Stir well before use. Refrigerate
Additives
e150a
e270
e415
e627
e631
Related Products in Condiments
Mayonnaise La Traditionnelle à l'huile de colza
D NOVA 4
Moutarde de Dijon
E NOVA 4
Mayonnaise La Traditionnelle à l'huile de Colza
Pikarome
D NOVA 4
Vinaigre de table blanc
Pikarome
NOVA 2
Sauce bechamel gout fromage
NOVA 4
Sauce Teriyaki
E NOVA 4
Moutarde De Dijon Forte
Pikarome
E NOVA 4
ketchup pikarome 240 g
Pikarome
E NOVA 4
Sauce Soja Light
Pikorome
E NOVA 4
Vima Sauce à la Mayonnaise
Vima
C NOVA 4
Assaisonnement citron
Mido
NOVA 2
Moutard de Dijon 350g
E NOVA 4