Barcode: 8903363008435
Yellow Chana
by DMart Premia
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 3
Labels
vegetarian
green dot india
Categories
Available in
india
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 419.3 kcal |
| Fat | 7.3 g |
| of which saturated | 1.1 g |
| Carbohydrates | 72.2 g |
| of which sugars | 2.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 16.3 g |
| Salt | 0.9 g |
Ingredients
Roasted Gram, Edible Common Salt & Turmeric
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
LENTILS
simple truth organic
B NOVA 3 Eco-Score B
جوز هند
Betterbody Foods & Nutrition Llc, BetterBody Foods and Nutrition LLC
E NOVA 2
Crisp Rice
Dunnes Stores
C NOVA 3 Eco-Score D
Carne moída de plantas
Fazenda Futuro
NOVA 4
Citrus Punch
Sunnyd, Sunny Delight Beverages Company
D NOVA 4
WHOLE KERNEL CORN
pams
A NOVA 3 Eco-Score A
Greek Style Coconutmilk
Silk
C NOVA 3
Citrus Punch, Orange Mango
Sunnyd, Sunny Delight Beverages Company
E NOVA 4
LOW FAT SPECIAL FLAKES RICE & WHOLEWHEAT
TESCO
C NOVA 3 Eco-Score D
Lightly Salted Matzos
Streit's
C NOVA 3
Cream of Tomato Soup
Aldi Bramwells
A NOVA 4
Alternativa vegetal al yogur Lima limón
alpro
C Eco-Score A