Barcode: 0897660002655
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 348.0 kcal |
| Fat | 1.5 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 77.3 g |
| of which sugars | 6.1 g |
| Fiber | 3.0 g |
| Proteins | 6.1 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
Ingredients: corn pasta (gluten free corn flour, water), seasoning mix packet (whey, maltodextrin, cheese [cheddae and romano (pasteurized milk, cheese cultures, salt, enzymes)], salt, buttermilk solids, corn starhc, citric acid, sodium phosphate, soybean oil, yeast extract, lactic acid, annatto extract [for color], sodium caseinate, butter oil).
Additives
e270
e330
Related Products
Vegan stuffed mushroom burger
A NOVA 4
Yellow cling peach slices
Meijer
A NOVA 4
Flavored Refreshing Beverage Sweetened With Stevia
Camelbak
NOVA 4
Granulated Sugar
Tw
E NOVA 2
Light Brown Sugar
Tw
E NOVA 2
Yellow Cling Chunky Diced Peaches In Heavy Syrup
Meijer
B NOVA 3
Fruit cocktail in artificially sweetened water
Meijer
A NOVA 4
Powdered Sugar
Tw
E NOVA 2
Meijer, chunky soup
Meijer
C NOVA 4
Naturally refreshing beverage
NOVA 4