Barcode: 0879147003461
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 541.0 kcal |
| Fat | 40.5 g |
| of which saturated | 32.4 g |
| Carbohydrates | 35.1 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 5.4 g |
| Proteins | 10.8 g |
| Salt | 3.2 g |
Ingredients
Popcorn, coconut oil, cheddar cheese [(milk, salt, cheese cultures, enzymes), whey, buttermilk, salt, disodium phosphate), artificial color (fd&c yellow #6, fd&c yellow #5)], salt.
Additives
e102
e110
e339ii
Related Products in Snacks
Gardetto's Garlic Rye
Gardetto's
E NOVA 4
Fruit flavored snacks
E NOVA 4
Bugles Sweet & Salty Caramel
Bugles
E NOVA 4
Crunchy almond butter granola bars
Nature valley
D NOVA 4
Granola Thins Crispy Squares, Dark Chocolate
Nature valley
E NOVA 4
Protein Chewy Bars, Peanut Butter Dark Chocolate
Nature valley
D NOVA 4
Bugles Bold BBQ Crispy Corn Snacks
E NOVA 4
Oats & Chocolate Chewy Bars, Oats & Chocolate
Fiber one
C NOVA 4
Crunchy Oats & Honey
Nature Valley
D NOVA 4
Hot Buffalo
General Mills
E NOVA 4
Gmills gldn grahams treats bars pnt btr choc
E NOVA 4
Protein Greek Yogurt Chewy Bar, Mixed Berry
Nature valley
E NOVA 4