Barcode: 0899121001474
Yellow Chili Sauce With Ginger
by Thai Taste
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 150.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 36.7 g |
| of which sugars | 33.3 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 3.3 g |
Ingredients
Water, glucose syrup, sugar, fresh ginger, salt, modified maize starch, fresh yellow chili, vinegar, citric acid as a preservative, xanthan gum.
Additives
e415
Related Products in Condiments
Majonnäs
Coop
D NOVA 4
Pizza Sauce
Coop,Consorzio Casalasco del Pomodoro,Pomodoro
C NOVA 4
Coop Taco Saus Medium 230g
GREENYARD PREPARED BELGIUM NV
C NOVA 4
Peaches
Cholula
E NOVA 4
Dippmix Taco
OLW
E NOVA 4
Fat free hvidløg dressing
Coop
E NOVA 4
Sugo della Casa
coop
NOVA 3
sovs
Xtra
D NOVA 4
Coop Toscana Pastasaus med Grønnsaker 420g
LA DORIA S.P.A.
C
Coop Pastasaus Hvitløk og Basilikum 420g
CONSERVE ITALIA SOC. COOP. AGRICOLA
C
Dippmix ranch
OLW
E NOVA 4
Classic crème fraîche dressing
Coop
NOVA 4