Barcode: 9300602386115
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 50.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 3.5 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 2.0 g |
Ingredients
Sliced banana peppers, water, vinegar, salt, firming agent (509), colour (100), preservative (224) (sulphites)
Allergens
sulphur dioxide and sulphites
Additives
e100
e224
e509
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Jumbo's bosvruchten fruit spread (minder suiker)
Jumbo
C NOVA 4
Beurre de cacahuète 100%
Jumbo
A NOVA 1
Peanut butter
Jumbo
A NOVA 1
100 % pindakaas
Jumbo
A NOVA 1
Hummus
Jumbo
B
Oliebollen
Jumbo
C NOVA 4
Knäckebröd Sesam
Jumbo
B NOVA 4
Taco Shells
Jumbo
NOVA 3
Peanut Butter
Jumbo
A NOVA 1
Taco mix
Jumbo
A NOVA 4
Jumbo's 100 % pindakaas
Jumbo
A NOVA 1
100% Pure Peanut, Almond & Cashew
Jumbo
A