Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 420.0 kcal |
| Fat | 19.8 g |
| of which saturated | 7.4 g |
| Carbohydrates | 59.3 g |
| of which sugars | 44.4 g |
| Fiber | 1.2 g |
| Proteins | 2.5 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
Sugar, enriched wheat flour bleached (flour, niacin, reduced iron, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid), water, eggs, palm oil, soybean oil, canola oil, coconut (coconut, sugar, water, propylene glycol, salt, sodium metabisulfite [preservative]), invert sugar, contains 2% or less of: agar-agar, beta-carotene (color), cellulose gum, citric acid, corn syrup, cornstarch, defatted soy flour, dextrose, egg whites, glycerin, guar gum, high fructose corn syrup, leavening (baking soda, monocalcium phosphate, sodium acid pyrophosphate, sodium aluminum phosphate), modified food starch, mono - and diglycerides, natural and artificial flavor, nonfat milk, phosphoric acid, polysorbate 60, polysorbate 80, preservatives (potassium sorbate, sodium benzoate, sodium propionate, sorbic acid), propylene glycol, propylene glycol mono - and diesters of fatty acids, salt, sodium stearoyl lactylate, soy lecithin, titanium dioxide (color), whey, xanthan gum, yellow 5, yellow 6, yellow corn flour.
Allergens
Additives
Related Products in Snacks
Čokolada 100% bio
Vitalvibe
Moulded milk chocolate decorated in colours
The Chocolate
Popcorn Salted
Yutto
Z PECE BRAMBOROVÉ KREKRY S PŘÍCHUTÍ SMETANY A PAPRIKY
Bohemia chips
Popcorn
Chio
ČOXY - hořká čokoláda
Natural Jihlava
Banánové tiramisu
The green garden
Čočkové chlebíčky
Racio
Caprio višeň
Maspex
Sladko slaný popcorn
I love organic
Mangový dort
Totally Yumsome
Popcorn máslový
YUTTO