Barcode: 0664054001149
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 393.0 kcal |
| Fat | 32.1 g |
| of which saturated | 17.9 g |
| Carbohydrates | 3.6 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 25.0 g |
| Salt | 1.6 g |
Ingredients
Pasteurized milk, cheese cultures, enzymes, salt, annatto.
Additives
e160b
Related Products in Dairies
Queso Fresco
Cuatro Cinco Enterprises Llc
E NOVA 3
Low fat greek yogurt
C NOVA 4
14 pre-cut tree-shaped cheese bites
E NOVA 4
Mixim fat-free greek yogurt
B NOVA 4
Vanilla greek low fat yogurt
C NOVA 4
Greek yogurt
Ehrmann
C NOVA 4
Fat-Free Greek Yogurt
Ehrmann
B NOVA 4
Fat-free greek yogurt
B NOVA 4
Australian cream cheese
D NOVA 3
Fat-free greek yogurt with strawberry and granola
B NOVA 4
Mixim fat-free greek yogurt with cherry and dark chocolate curls
B NOVA 4
Greek Yogurt
Nurture Inc.
C NOVA 1