Barcode: 0819800021647
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 352.0 kcal |
| Fat | 2.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 78.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 4.6 g |
| Proteins | 7.2 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Yellow Corn
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Unpeeled apricot halves in heavy syrup
C NOVA 3
100% Lemon Juice From Concentrate With Added Ingredients
B NOVA 3
Juice-a-lot, unsweetened 100% grape juice blend of apple & grape juices from concentrate with other natural flavors & added ingredients, unsweetened grape
Big Y, Big Y Foods Inc.
D NOVA 1
Golden cut wax beans
A NOVA 3
French style green beans, french style
A NOVA 1
Cranberry raspberry juice cocktail blended with two other juices from concentrate, cranberry raspberry
Big Y, Big Y Foods Inc.
E NOVA 4
100% lemon juice from concentrate with added ingredients, lemon
B NOVA 3
White cranberry flavored juice cocktail blended with white grape juice from concentrate, white cranberry
E NOVA 4
French style green beans
A NOVA 3
Juice-a-lot, unsweetened 100% fruit punch juice blend of apple, grape & passion fruit juices from concentrate with other natural flavors & added ingredients, unsweetened fruit punch
Big Y, Big Y Foods Inc.
C NOVA 4
Juice-a-lot, unsweetened 100% berry juice blend of apple, cherry, raspberry & grape juices from concentrate with other natural flavors & added ingredients, unsweetened berry
Big Y Foods Inc.
D NOVA 4
100% lime juice from concentrate with added ingredients, lime
B NOVA 3