Barcode: 0021130299539
Yellow Corn Kernels
Processing
NOVA 1
Labels
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 361.0 kcal |
| Fat | 4.2 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 72.2 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | 11.1 g |
| Proteins | 8.3 g |
| Salt | — |
Ingredients
Popcorn.
Related Products in Snacks
Chiocolate cookies
New Yorkers
NOVA 4
Lebkuchen Hearts
Lambertz
E NOVA 4
Peppermint gourmet candy canes
E NOVA 4
Apple Pie Cookies
Merba
E NOVA 4
Extremely chocolatey soonge roll
Marks & Spencer
E NOVA 4
El Ranchero, Tortilla Chips
El Ranchero Food Products
A NOVA 3
Mozart-Kugeln
Henry Lambertz Inc.
E NOVA 4
Cookies Chocolat Noisettes
New Yorkers
E NOVA 4
Chocolate Cookies
Merba
E NOVA 4
Doscher's, French Chew Taffy, Candy Cane Crunch, Peppermint
Doscher's Candies Inc.
E NOVA 4
Chocolate cookies
E NOVA 4
l'indirizzo fondente
Lindt
E NOVA 4