Barcode: 0041331051002
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 364.0 kcal |
| Fat | 1.5 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 81.8 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 3.0 g |
| Proteins | 6.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
yellow corn meal enriched with niacin, iron (ferric orthophosphate), thiamine (thiamine mononitrate), riboflavin and folic acid,
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Tramezzino
Orva
C NOVA 4
La pinsa
Orva
C
Ortolina Polpa Di Pomodoro GR. 400X3
Rodolfi
A
Passata rustica
Ortolina, Rodolfi
A
Spianatina sarda
Panificio Sa Pintadera Mrllino Mario
B NOVA 3
Pane per tramezzini
Orva
C
Fior di passata
Rodolfi
A
Polenta taragna
La Sceleira
NOVA 1
Ceci umbri
A NOVA 1
Ortolina passata di pomodoro
Rodolfi
A NOVA 3
Tomates séchées
Valbona
D NOVA 3
American sandwich integrale
orva
C NOVA 4